بالابر

شرکت بوخر آسانسور هیدرولیک

بالابر دستگاهی است که می تواند برای جابجایی بار یا افراد (به شیوه ای ایمن) برای کاربردهای گوناگون بین طبقات یا تراز سطوح گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. انواع بالابر را میتوان بر مبنای ثابت یا متحرک بودن، نوع کاربرد و همچنین نوع مکانیزم عملکرد دسته بندی کرد.

بالابر

بالابر باربر هیدرولیک

بالابر غذابر رستورانی

بالابر غذابر (حمل سینی)

بالابر خانگی بیرون

بالابر خانگی

انواع بالابر ثابت و متحرک

بالابرهای ثابت به شیوه ای دائمی در محل مورد نیاز تعبیه می شوند. انواع بالابرهای باری و صنعتی، بالابرهای خانگی و بالابرهای ویلچربر، برانکاردبر، غذابر و … از جمله بالابرهای ثابت هستند. بالابرهای متحرک اغلب به منظور دسترسی به محل های مورد نظر در ارتفاع بکارگرفته می شوند. همچنین بالابرهای باری متحرک مانند میز بالابر قیچی کاربردهای صنعتی دارند.

انواع بالابر بر اساس کاربرد

بالابرهای را میتوان بر اساس کاربرد دسته بندی کرد. بالابرهای باری طیف وسیعی از بالابرهای باری، بالابرهای غذابر، بالابرهای صنعتی سنگین، میزهای بالابر و سکوی بارانداز را شامل می شوند. بالابرهای خانگی برای  استفاده افراد در ساختمان ها و بالابرهای ویلچربر و برانکاردبر نیز از جمله بالابرهایی هستند که برای استفاده افراد طراحی می  شوند.

انواع بالابر بر اساس مکانیزم

مکانیزم عملکرد بالابر بر اساس شرایط کاربری و همچنین مشخصات ساختمانی انتخاب می شود. متداول ترین مکانیزهای مورد استفاده در انواع بالابرها را می توان به سیستم هیدرولیک، سیستم وینچ، سیستم کششی تعادلی، و سیستم اسکرو دسته بندی کرد.سیستم قیچی نیز از جمله مکانیزم هایی است که در برخی از بالابرها مورد استفاده قرار گرفته و البته بصورت برقی یا دستی با مکانیزم هیدرولیک عمل می کند.

انواع بالابر

در این صفحه دسته بندی کامل و شرح هر یک از انواع بالابر جای نمی گیرد. در مقاله مفصلی در همین سایت انواع بالابر از نظر نوع کاربرد مورد بررسی قرار گرفته اند. در صورت نیاز می توانید برای مطالعه انواع بالابرها مقاله مورد اشاره را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

بالابر خانگی

بالابر خانگی یکی از انواع بالابر است که برای جابجایی افراد بین طبقات ساختمان نصب می شود. بالابرهای خانگی را می توان در دسته بالابرهای ثابتی که مخصوص حمل مسافر هستند قرار داد. به همین دلیل لازم است تا تمام ادوات، استانداردها و اصول ایمنی در طراحی و نصب بالابر خانگی رعایت شود. عدم توجه به تمهیدات مهم ایمنی در بخش های گوناگون می تواند منجر به بروز حوادث ناگواری شود. بالابرهای خانگی یا همان هوم لیفت با استفاده از سیستم هیدرولیک طراحی و پیاده سازی میشوند. 

بالابر خانگی

قیمت بالابر خانگی

بالابرهای خانگی انواع گوناگونی دارند و به روش های مختلف اجرا می شوند. قیمت بالابر خانگی تا حدود زیادی به نوع تجهیزات و مشخصات فنی دستگاه بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت بالابر خانگی مورد نیازتان به صفحه مخصوص بالابر خانگی رجوع کنید تا با سازندگان و فروشندگان بالابر خانگی در سراسر ایران آشنا شوید. همه اطلاعات لازم و تصاویر بالابرهای خانگی در این صفحه آورده شده است.فخ

بالابر ویلچر بر (جک معلول)

بالابر ویلچر بر که با نام جک معلول، جک بالابر معلولین و بالابر معلول نیز شناخته می شوند یکی از انواع پرکاربرد بالابر است. این بالابرها برای جابجایی افراد با ویلچر بین دو سطح با اختلاف ارتفاع محدود (معمولا کمتر از 2 متر) در فضاهای عمومی ساختمان و معابر شهری نصب می شوند. بالابرهای ویلچربر یکی از انواع بالابرهای ثابت محسوب می شوند که  می بایست دارای ایمنی لازم برای استفاده افراد باشند.  ابعاد جک معلول در پلان بستگی به نوعع دستگاه و مشخصات آن دارد.  نصب جک معلول برای ساختمان در صورت وجود اختلاف سطح کاملا ضروری است.

جک معلول

جک معلول

جک معلول یا همان بالابر ویلچربر انواع گوناگونی دارد. قیمت جک معلول بستگی به نوع و مشخصات آن دارد. برای مثال جک معلول با سیستم وینچ با جک معلول سیستم هیدرولیک از نظر کیفیت عملکرد و ایمنی و به تبع قیمت متفاوت است. برای کسب اطلاعات کامل در ارتباط با مشخصات و انواع جک معلول، همچنین مشاهده لیست فروشندگان و سازندگان جک معلول حتما لینک زیر را دنبال کنید.

بالابرهای باربر

بالابرهای باربر عموما از نوع بالابر ثابت هستند. این دستگاه ها برای جابجایی بار طراحی، اجزا و نصب می شوند و نباید بمنظور حمل مسافر از آنها استفاده شود. دلیل این موضوع فقدان تمهیدات ایمنی کافی است و در صورت استفاده افراد می تواند منجر به حادثه شود. برخی از مهمترین کاربردهای این نوع دستگاه ها، استفاده در کارخانجات، انبارها، و سایت های صنعتی است. این نوع بالابرها معمولا با عنوان بالابر صنعتی ثابت شناخته می شوند. همچنین نوعی از دستگاه های باربر کوچک که معمولا با یک کفی (پلتفرم) یا یک سبد حفاظ دار تجهیز می شوند در کارگاه ها، فروشگاه ها و … مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع دستگاه ها به بالابر مغازه ای یا بالابر فروشگاهی مشهور هستند.

بالابر

بالابر مغازه ای

بالابر فروشگاهی یا مغازه ای معمولا با ابعاد کوچک برای ظرفیت بین 100 تا 250 کیلوگرم ساخته می شود. این نوع دستگاه عموما با سیستم هیدرولیک غیرمستقیم اجرا می شوند و برای فاصله جابجایی بین دو تا سه توقف نصب می شوند.

بالابر باربر صنعتی

بالابر صنعتی ثابت

بالابر صنعتی ثابت در کارخانجات، انبارها و مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت این باربرها از 500 کیلوگرم تا 10 تن و بیشتر است. معمولا این نوع دستگاه های صنعتی ثابت با یک کابین متناسب با بار و درب های ایمنی مجهز می شوند.

بالابرهای غذابر

بالابر غذابر یا دامپویتر یا مون شارژ، بمنظور حمل غذا یا مواد غذایی در رستوران ها، آشپزخانه و سالن های سرو سرویس مورد استفاده قرار می گیرند. بالابرهای غذابر در تناسب با نوع کاربری می توانند با ابعاد و ظرفیت های گوناگون اجرا شوند. دستگاه های کوچکی که به بالابر سینی بر رستورانی معروف شده اند در واقع نوعی مون شارژ هستند.این نوع دستگاه ها عموما با ظرفیت حداکثر 100 کیلوگرم در رستوران ها، کافه ها و آشپزخانه ها اجرا می شوند. 

بالابر رستورانی

بالابر سینی بر رستورانی

دستگاه های کوچکی که به بالابر سینی بر رستورانی معروف شده اند در واقع نوعی مون شارژ هستند.این نوع دستگاه ها عموما با ظرفیت حداکثر 100 کیلوگرم در رستوران ها، کافه ها و آشپزخانه ها اجرا می شوند. این نوع بالابرها با کابین استیل و دربهای کشویی یا گیوتینی اجرا می شوند.

بالابر ترولی بر رستورانی

باالابرهای ترولی بر همانطور که از نامشان پیداست برای حمل ترولی یا دیگ و پاتیل در رستوران ها ساخته می شوند. این دستگاه ها به دلیل موازین بهداشتی باید کابین تمام استیل داشته باشند و برای ایمنی به درب مجهز باشند.

بالابر ترولی بر

بالابرهای ثابت باربر و غذابر

برای آشنایی و تماس با شرکت های سازنده و فروشنده این نوع دستگاه، همچنین مشاهده انواع، مشخصات فنی، قیمت، تصاویر، کاتالوگ و ویدئوهای مرتبط و نکات مهم درباره خرید و ساخت و نگهداری انواع بالابرهای ثابت باری و غذابر وارد صفحه اختصاصی از طریق لینک زیر شوید.

بالابر ساختمانی مصالح بر

بالابرهای ساختمانی برای حمل و جابجایی بار و مصالح بین طبقات در ساختمان های در حال ساخت، کارگاه های عمرانی و ساختمانی و عملیات کنده کاری برای چاه مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین نوع این دستگاه ها با برق تکفاز شهری و توان سه اسب عمل می کند و ظرفیتی در حدود 200 کیلوگرم بار دارد.

بالابر ساختمانی

قیمت بالابر ساختمانی

برای اطلاع از قیمت و مشخصات بالابرهای ساختمانی مصالح بر صفحه اختصاصی را از طریق لینک زیر دنبال کنید. در اینجا اطلاعات فنی، انواع مدل ها و نکات مهم در خرید و ساخت این دستگاه های پرکاربرد آورده شده است.

همین حالا محصولات و خدمات خود را معرفی کنید!

اگر در زمینه آسانسور، بالابر یا تجهیزات حمل و نقل صنعتی و ساختمانی مشغول به فعالیت هستید، می توانید به راحتی با چند کلیلک ساده و در کوتاه ترین زمان، بصورت کاملا رایگان آگهی خود را در سایت تخصصی بالاتور ثبت کنید. همین حالا این کار را انجام دهید!